Działamy pomagając
    Pomagamy działając
         Przez cały czas

W dniu 10 stycznia 2016 roku odbył się
24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po raz
drugi w Ząbkach, którego Patronatem był Burmistrz Miasta Ząbki. Sponsorami Naszego Finału Byli: Studio Polish Folklor Tattoo, Grupa DSF oraz Drukarnia Benedysiuk.
Tego dnia od rana na ulice Ząbek wyszło
77 wolontariuszy z naszych oraz okolicznych szkół. Nasz finał odbywał się na hali sportowej
Publicznego Gimnazjum nr 2 przy ulicy Batorego 37.
Zaczęliśmy punktualnie o 12:30. 

24. Finał WOŚP - 10 styczeń 2016r.

Na scenie można było zobaczyć występy Ząbkowskich szkół:
Szkoła Podstawowa nr 3, Publiczne Gimnazjum nr 1 i Publiczne Gimnazjum nr 2 wraz z zespołem wokalnym FORTE.
Odbyły się też pokazy ratownictwa medycznego prowadzone przez Twójratownik.pl, które cieszyły się niezwykłym zainteresowaniem. Na pokazie można było nauczyć się jak korzystać z urządzenia AED podczas resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz co zrobić gdy wybuchnie nam petarda
w ręku. Nie zabrakło też wysiłku z pokazem ZUMBY przez studio FitPlace mieszczącego się na ulicy Powstańców w Ząbkach,
a także występu Studia Fitness mieszczącego się na ulicy Batorego, które zaprezentowało pokaz formacji tanecznej POWER MESS, SWEET MESS, ZUMBY KIDS, HIP HOP
w wykonaniu dzieci, duetu Hip Hop z uczestnictwem instruktorki Pauliny Mrozińskiej oraz ZUMBY dla wszystkich prowadzonej przez Aleksandra Morawca i Natalię Kowalską. Wystąpili również Ząbkowscy Soliści (Marta Czesuła, Patrycja Kobus oraz Ilona Żak), którzy wykonali piosenki zapierające dech w piersiach.

Nasza licytacja rozpoczęła się punktualnie o 16:15.
Można było wylicytować przede wszystkim: LUNCH z Burmistrzem,
1. Dzień z Burmistrzem, obrazy Pana Arkadiusza Piechowskiego zatytułowane „Dom” i „Kuter”, lustro z antyczną ramą, torby oraz obrazek wykonany metodą dequpage przez Panią Annę Baranek, karnety i wejściówki do studia FitPlace, płyty Zespołu DOGBITE, karnety na zabiegi rehabilitacyjne, kalendarze oraz gadżety WOŚP.
Podczas licytacji udało się zebrać aż 2 tysiące złotych.

Nie zabrakło również Ząbkowskiej Orkiestry Dętej, która swój występ zaczęła od Hymnu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy po którym mogliśmy posłuchać utworów szeroko rozumianej muzyki rozrywkowej .

 Gośćmi wieczoru byli: Zespół Bostton, który prowadził nas w rytmach Disco Polo, śpiewając piosenki takie jak: Twoje usta , Jesteś szalona i inne hity lat minionych. Nie zabrakło mocnego Rockowego brzemienia. Zespół DOGITE, który oficjalnie podczas naszego Finału powrócił na scenę po przerwie. Wykonali oni utwory takie jak: Zakazane Słowa, Nana, Bohaterka Serialu oraz wiele więcej. Ponadto mogliście usłyszeć niesamowite brzmienia w wykonaniu Zespołu REDROOM.

Poza sceną można było nauczyć się pierwszej Pomocy na fantomach
z udziałem Twojratownik.pl, obejrzeć wystawę artystyczną
Kingi Roguskiej oraz fotografii Joanny Tomczak.

Punktualnie o 20:00 zakończyliśmy nasz Finał Światełkiem do Nieba.

O bezpieczeństwo na naszym Finale dbali: Grupa DSF i Twojratownik.pl

Współpracowaliśmy przede wszystkim z Towarzystwem Przyjaciół Ząbek Publicznym Gimnazjum nr 1, Publicznym Gimnazjum nr 2, oraz z Forum Ząbki.

Zebraliśmy wspólnie 27 tysięcy złotych, które zostały przeznaczone na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych oraz dla zapewnienie godnej opieki seniorów.

Nasz Finał Został zorganizowany dzięki Sztabu WOŚP w Ząbkach na czele z Piotr Brześkiewicz, Kinga Roguska, Sebastian Długosz,
Joanna Tomczak i Kinga Prusinowska.
Dziękujemy za pomoc przyjaciołom oraz rodzinom.

Dziękujemy za liczne przybycie i zapraszamy za rok.

SIEMA !!!                                                                              

© Wszelkie prawa zastrzeżone
Stowarzyszenie "SZTAB ZĄBKI"
2014-2019

Nr Konta: 39 1090 1753 0000 0001 4337 9359